عکس خوب ماندنی است

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی

(به انگلیسی: Advertising photography)، شاخه‌ای از عکاسی است که عکاس از محصولات، کالاها، تولیدات و خدمات افراد یا شرکت‌‌ها عکسبرداری می‌کند.

عکاسی صنعتی INDUSTRIAL PHOTOGRAPHY و عکاسی تبلیغاتی ADVERTISING PHOTOGRAPHY نوعی عکاسی کاملا حرفه‌ای می‌باشد . عکاسی صنعتی عبارتست از عکسی که به صورت علمی و با مهارت ویژه ای گرفته می‌شود و امکان استفاده از در طراحی کاتالوگ و بروشور و به صورت کلی در چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عکاس صنعتی در زمان گرفتن عکس، می‌داند تمرکز مخاطب را چگونه به بخشی از عکس جلب نماید. عکاسی صنعتی مانند سایر عکاسی‌های حرفه‌ای با تنظیم نور، زاویه و ذوق هنری رابطه مستقیم دارد.

در بسیاری موارد مخاطبین زمانی که یک تصویر یا عکس را می‌بینند، بیشتر از سایر عکس‌ها می پسندند اما دلیل آن را به وضوح نمی‌دانند. یا به زبان ساده تر وقتی ما تبلیغ یک محصول خارجی را با تبلیغ یک محصول تولید شده در یک شهرستان دور مقایسه می‌کنیم، در بسیاری از موارد المان‌های موجود در عکس ثابت هستند اما تفاوت در نحوه نمایش، نور، وضوح تصویر و … می‌باشد .

به باور غلط بسیاری از مردم، علت این مشکل در کیفیت دوربین عکاسی است. اما آنچه مسلم است در اغلب موارد نیازی به دوربین عکاسی صنعتی گران قیمت نیست و در یک محیط مناسب مانند آتلیه عکاسی می‌توان به راحتی این امور را انجام داد.

عکاسی تبلیغاتی پولساز ترین شاخه عکاسی است. این نوع عکاسی تا حدودی شبیه به عکاسی صنعتی می باشد. در عکاسی صنعتی از مراحل تولید محصول و کالا عکسبرداری انجام می شود. عکاسی تبلیغاتی نیز به همین صورت انجام می شود اما از شرکت ها، محصولات و خدمات عکسبرداری انجام می شود.

درست است که ما همیشه عکاسی تبلیغاتی و صنعتی را در کنار هم می‌بینم و فکر می کنیم هر دو به یک معنا می باشند.
اما معنای عکاسی تبلیغاتی با عکاسی صنعتی کاملاً تفاوت دارد.
شاید تا حدودی مثل هم باشد و هر دو هدفشان جذب مشتری و فروش کالا باشد.
اما در عکاسی تبلیغاتی عکاس هدفش این است که عیب های محصول در تصویر مشخص نشود.

همچنین در عکاسی تبلیغاتی ما اصلاً از مراحل ساخت کالا و محصول عکسبرداری نمی کنیم.
و هدف فقط نشان دادن محصول با کیفیت در دید مشتریان هستیم.
یک عکاس تبلیغاتی باید با تجهیزات و امکانات عکاسی محصول را با کیفیت بالا بدون اینکه ایرادات کالا مشخص باشد، از آن عکسبرداری کند.
پس در این عکاسی ما فقط محصول را نشان می دهیم در حالی که عکاسی صنعتی از محصول و تمام مراحل تولید کالا عکسبرداری می شود.

توسط | 2020-05-18T07:01:48+03:30 مارس 2nd, 2020|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

EnglishIran