عکس خوب ماندنی است

عکاسی مواد غذایی و نوشیدنی 2020-05-16T15:50:10+03:30

عکاسی مواد غذایی

عکاسی مواد غذایی زیرمجموعه‌ای شیرین و زیبا از عکاسی صنعتی بشمار میرود. عکاسی مواد غذایی عمدتا به منظور سرذوق آوردن بیننده و جذب مشتری بیشتر برای محصولات است و بعد تبلیغاتی در آن بسیار پررنگ است. در این رشته عکاسی سلیقه، چیدمان، کمی صبر،حقه‌های فریبنده و میانبرهای هوشمندانه عکسی مطلوب را می‌آفریند

عکاسی از منو رستوران ، عکاسی از محیط رستوران و عکاسی از منوی کافه ها نیز جزو گروه عکاسی مواد غذایی می باشد

عکاسی دکوراتیو ( DECORATIVE ) عکاسی چیدمانی

این ژانر هنر به تصویر کشیدن محصولاتی است که جنبه ی تبلیغاتی داشته و مسئولیت جذب بیننده را بر عهده دارد. اصولا در این تکنیک محصولات می بایست به گونه ای در کنار هم چیده شوند که نظم و صحنه پردازی آن مخاطب را مجذوب خود نمایند و در کنار آن اصول حرفه ای و استانداردهای جهانی عکاسی دکوراتیو نیز در آن رعایت شود. در این نوع عکاسی صحنه و استیجی که قرار است تصویربرداری در آن صورت پذیرد بسیار پر اهمیت است. صحنه ی طراحی شده می بایست تلورانس مناسب با رنگ ها و جزئیات محصول داشته و از استفاده بیش از حد ملزومات ( مخصوصا ملزومات بی ربط ) جلوگیری شود. فاکتور تاثیرگذار و مهم بعدی در اینباره، منابع نور است. یک نورپردازی مناسب و درست با استفاده از تجهیزات استاندارد با برندهای مناسب و معتبر می تواند در عکس صنعتی نهایی و بازخورد آن بسیار موثر باشند.

عکاسی غذا و منوی رستوران

عکاسی از غذا و منوی رستوران اگر مهمترین عامل تاثیر گذار بر انتخاب مشتری نباشد بیشک سهم بزرگی در امر تحریک مشتری را کسب میکند ، کیفیت، کمیت و آنچه مشتری تجربه خواهد کرد در تصاویر ثبت و در طول یک شیفت کاری رستوران مکررا استفاده میشود، در جهان اهمیت این موضوع بر هیچ رستوران داری پوشیده نیست و همه بخوبی کاربرد و اهمیتش را درک کرده اند ؛ از منظری دیگر با توجه به فراگیر شدن رسانه های مجازی و نیاز روز افزون صاحبان مشاغل به محتوای جذاب و کاربردی بیش از پیش مهم تلقی میگردد ، اینکه لابلای انبوه تصاویر منتشر شده در اینستاگرام ، تلگرام و سایتهای اینترنتی بتوانید مشتری های آینده تان را میخکوب و حس کنجکاویشان را تحریک کنید درسرنوشت آینده کسب و کار شما نقش حیاتی خواهد داشت. عکاسی از غذا و محصولات غذایی قطعا نیاز به استایلیست ، دانش نورپردازی ویژه این گرایش از عکاسی ، آشنایی و احاطه بر امر آشپزی دارد و به نوعی نیازمند دانش رنگها ، بوها و طعم هاست.

EnglishIran